Konkurs Fotograficzny

Konkurs Fotograficzny

Hufiec Harcerek „Tatry” i Hufiec Harcerzy „Warta”,  ogłaszają Wielki Harcerski Konkurs Fotograficzny „Na Celowniku-czyli -Moje Lato”

Tegoroczne harcerskie lato stwarza niesamowitą okazję do podglądania świata, nie tylko w różnych okresach, temperaturach, ale również pod różnymi szerokościami geograficznymi. Zuchy dziewczynki  bedą wędrować po starożytnym „Egipcie” a chłopcy zgłębiać  tajemnice „Sredniowiecza”.  Wędrownicy i Wędrowniczki odwiedzą „Isle Royale” w Michigan a harcerki i harcerze bedą korzystać  z  terenu w Crivitz pracując i odpoczywając na obozach „Solidarność” i „Piraci” i przeżywając przygody pod namiotami. Harcerze bedą rownież uczestniczyć w kursach kształceniowych, przygotowujących do dalszej harcerskiej służby. Kurs odbędzie się również w Crivitz.  Część młodzieży będzie spędzać lato w Polsce. Zespoły harcerskie „Orlęta” i „Lechici” wezmą udział w Festiwalu Harcerskim w Kielcach. Niektórzy odwiedzą Kraków podczas  Dni Młodzeży a potencjalne kandydatki na drużynowe zostaną przygotowane do tej odpowiedzialnej pracy w Ośrodku Harcerskim „Głodówka” w Zakopanym.

Jak widać, okazji wiele i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs przeprowadzony będzie na pięciu poziomach:  Zuchy, Harcerki /Harcerze, Wędrownicy/ Wędrowniczki, Instruktorzy i rodzice, bo przecież jesteśmy harcerską rodziną. Zdjęcia będą oceniane anonimowo przez grupę profesjonalnych artystów-fotografów. Przygotowanych jest kilka form nagrody.  Prezentacja wybranych fotografii podczas Rozpoczęcia Roku Harcerskiego, jak również stała wystawa w Domu Harcerskim. Autorzy kilku najlepszych prac, zwolnieni  bedą ze składki rocznej a pięć najlepszych zdjęć  weźmie udział w w grupowej wystawie „Nostalgia” w jednej z Chicagowskich galerii.

  • Autorzy wysyłają trzy fotografie w terminie do 20 sierpnia. (adres bedzie przesłany później)
  • Każda fotografia powinna być opisana. Trzy do pięciu zdań.
  • Selfie nie jest odpowiednim tematem dobrego zdjęcia.
  • Zdjęcia mogą być kolorowe lub czarno-białe.
  • Temat jest dowolny i otwarty. Natura, ludzie, sytuacje, radosc, smutek…..harcerskie wspominienia z lata 2016.

Zyczymy wszystkim wspaniałych wakacji, wielu niezapomnianych przygód i miliona okazji do zrobienia fantastycznych zdjeć.

Phm. Iwona Kumpin

W razie pytań proszę dzwonić do dh. Iwony Kumpin  773-343-8468

Zdjęcia to wspom­nienia, które da­ne jest nam trzy­mać w dłoniach… A wspom­nienia są jak zdjęcia, które trzy­mamy w ser­cu.