Biwak Marynaka Wojenna

Czuwaj!

W weekend 10 i 11 pażdziernika, harcerze z 2giej drużyny harcerskiej im. Tadeusz Kosciószko i 5tej drużyny harcerskiej im Józefa Hallera, pojechali na biwak. Biwak był pod nazwą „Marynarka Wojenna” i przez cały weekend, harcerze byli na spływie kajakowym na rzece Wisconsin River. W sobotę harcerze mieli konkurs budowy małego ogniska oraz wybudowali ogromne ognisko przy którym spiewali harcerskie piosenki. W nocy były smieszne i męczące podchody na plaży. Ponieważ nie było swiatła miejskiego ani ruchu samochodowego, harcerze dużo wypoczeli, mimo wymagającego programu. Następnego dnia w niedzielę, po meczu rugby harcerze kontynuowali spłw. Słonće bardzo grzało, i mimo tego że był pażdziernik, harcerze kompali się w rzece. Na koniec biwaku, harcerze mieli bitwe z wodnymi balonami podczas spływu.

Wędrownicy też brali udział na biwaki. Poza zabawą z harcerzami, wedrownicy prowadzili kuchnię i uczyli się jak organizować biwak harcerski na przyszłe lata.

Pwd. Piotr Chmielewski

Komendant Biwaku”Marynarka Wojenna”